Mogielnica – magia

Na jeden z treningów wybrałem trasy wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielnicę. To wyjątkowe miejsce, które powinien odwiedzić każdy biegacz.

Trasy są dwie. Pierwsza trasa o długości 5,5 kilometrów zlokalizowana na terenie Gminy Kamienica. Druga to 25 kilometrowy odcinek zlokalizowany na terenie gmin: Słopnice i Dobra. Pętla zaczyna się i kończy na „Wyrębiskach” oddalonych od głównej bazy o 3 kilometry. Przede wszystkim zimą to trasy narciarstwa biegowe, a latem dla fanów rowerów, ale miłośnicy biegania znajdują tu również dla siebie wymarzone miejsce. W budynku można wypożyczyć narty biegowe, kijki, buty a latem rowery. Na terenie tras są dostępne jeszcze dwie darmowe wypożyczalnie w Słopnicach i Jurkowie. Generalnie centralny punkt tras znajduje” się kilkaset metrów od Przełęczy Słopnickiej – w Zalesiu. Jest to Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka. W budynku można wypożyczyć narty biegowe, kijki, buty a latem rowery. Na terenie tras są dostępne jeszcze dwie darmowe wypożyczalnie w Słopnicach i Jurkowie. W Zalesiu można również skorzystać z parkingu, szatni, toalet i sali dla gości.

fot. sadeczanin.info

Jeżeli ktoś nie ma potrzeby korzystania z tych wszystkich udogodnień, może śmiało podjechać na Parking Zalesie-Wyrębiska, by już po 500 metrach znaleźć się na dużej pętli.

Osobiście nie przebiegłem jej całej, to nie ten moment, ale fragment, którego okazję miałem biec jest niesamowity. Polecam każdemu, kto będzie w okolicy. Z pewnością jeszcze kiedyś tu wrócę, by zrobić całą pętlę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *